HomeICF HAKKINDA

ICF HAKKINDA

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/logo-icf.png

ICF HAKKINDA

1995 yılında kurulan Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF),  yüksek standartlar koyarak, bağımsız sertifikasyon sağlayarak ve ünvanlı koçlar için dünya çapında bir iletişim ağı oluşturarak, kendisini koçluk mesleğini geliştirmeye adamış küresel bir lider kurumdur. Merkezi ABD ‘nin Kentucky eyaletinde, Lexington’ da olan ICF, ayrıca Asya-Pasifik, Avrupa ve Latin Amerika da Bölgesel Servis Merkezleri tarafından da yönetilmektedir.

100‘ü aşan ülkeyi temsil eden 19,000’den fazla  profesyonel, bireysel ve kurumsal koç üyesi ile Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF), küresel anlamda koçluk mesleğinin sesi olmaktadır.

ICF koçluğu, müşterilerin bireysel ve profesyonel potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmalarını sağlamaları için ilham veren,  düşündürücü ve yaratıcı müşterek bir süreç olarak tanımlıyor.

Uluslararası Koçluk Federasyonunun asıl amacı, profesyonel koçluk sanatını, ilmini ve uygulamasını ilerletmektir. ICF, üyelerimizin verdiği destek sayesinde program ve standartlar oluşturarak koçluk mesleğinin bütünlüğünü oluşturmak, desteklemek ve korumak için oluşmuştur.

Bütünlüğü Oluşturmak…

ICF koçluk mesleğinin yüksek görünürlüğünü halkla ilişkiler, reklam kampanyaları, pazarlama stratejileri ve kişilerin kendi ihtiyacına yönelik doğru koçu bulmalarını kolaylaştırıcı, bağımsız ve kar amacı gütmeyen Koç Yönlendirme Servisi (Coach Referral Service-CRS) sayesinde sürdürür.

Desteklemek….

ICF, üyelerinin mesleki gelişimine yardımcı olmak için programlar geliştirir ve uygular. Mesleki gelişim fırsatları yaratan Yıllık Konferansına ek olarak ICF,  büyüme fırsatlarını tüm dünyaya yayılmış bölgesel şubeleri yolu ile de sağlar. Websitesi, Online Topluluk ve reklamları sayesinde ICF’ ten sürekli destek almak mümkündür.

Korumak …

ICF tüm sektöre yayılan Profesyonel Etik Kuralları oluşturdu ve kullanmaya teşvik etti. Koçluğun bütünlüğünü korumak için ICF, tüketicilerin profesyonel koçları seçmelerine yardımcı olmak amacıyla standart ünvanlarla, dünyaca kabul edilmiş, ilk uluslararası akreditasyon sürecini oluşturdu.

Kaynak : ICF Türkiye 

Mesaj Gönder
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?