HomeMEZUN KOÇLAR NE DİYOR

MEZUN KOÇLAR NE DİYOR?

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/20190330-113700.jpg

Koçluk eğitimine başlamadan önce çok sayıda eğitim veren kurumu araştırdım ama hiçbiri benim almak istediğim, kafamdaki eğitim modeliyle uyuşmuyordu. Murat hocamla konuştuktan ve eğitim ile ilgili bilgi aldıktan sonra istediğim eğitimi alabileceğimi düşünerek eğitim yolculuğuma başladım.

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/20190330-113236.jpg

Farkındalığınıza ve oradan başarınıza gidecek merdiven basamaklarınızda; ulaşmak istediğiniz hedefe ; güven ve heyecanla atacağınız adımlarda çalacağınız kapı Perfect Mind Coach Academy… ICF ve AC onaylı uluslararası profesyonel sertifika; eğlenceli ve çok güçlü bir eğitim ; Kamil Murat Özlen ile

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/20190331-140749.jpg

“Burayi okuyorsaniz siz de benim kadar şanslisiniz demektir, inanin hic birsey tesaduf degil, demek ki yolunuzun buraya düşmesi gerekiyormuş. Perfect Mind Coach Academy’den eğitim almakla kendime bunca yıllık hayatimda ilk kez bir hediye verdigimi dusunuyorum.

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/b-ra-baysal.jpg

Koçluk eğitimine başlamadan önce çok sayıda eğitim veren kurumu araştırdım ama hiçbiri benim almak istediğim, kafamdaki eğitim modeliyle uyuşmuyordu.Murat hocamla konuştuktan ve eğitim ile ilgili bilgi aldıktan sonra istediğim eğitimi alabileceğimi düşünerek eğitim yolculuğuma başladım.1 ay süren eğitimde koçluk mesleği ile ilgili bir çok teknik ve bilgiyi öğrenme ve en önemlisi öğrendiklerimizi sınıf içinde uygulama fırsatı bulduk.Eğitimin uygulamalı olması benim için en önemli kısımdı.Bu nedenle eğitim için iyi ki Perfect Mind Coach Academy’i seçmişim diyorum. Koçluk eğitimini tamamlayıp bir koç olduktan sonra ise koçluğun sadece bir meslek olmadığını, kişilerin hayatları ve kendileri üzerindeki farkındalığı arttıran, hedeflere ulaşmada çok önemli bir yol haritası olduğunu öğrendim.Bu yolda bize rehberlik eden, ihtiyacımız olduğunda bize destek olan ve sözleriyle motivasyonumuzu yükselten sevgili hocamız Kamil Murat Özlen’ e çok teşekkür ederim.

Büşra BAYSAL – Haziran 2018

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/sinem-ent-rk_1.jpg

Öncelikle Sevgili Murat Hocam ve ekibine çok teşekkür ederim. ICF onaylı koçluk eğitimi aldığım Perfect Mind Coach Academy benim için bir dönüm noktası oldu. Derslerde uygulamalı koçluk eğitimi alırken bir yandan da kendi farkındalıklarımız oldu. Hayata bakış açım değişti ve güçlü soru sorma yeteneği kazandım.Koçlukta dönüşümün ilk başta kişinin kendisinden başladığını Sevgili Murat hocamdan öğrendim.Dersler sırasında bol bol uygulama yaptık , bütün sorularımıza içtenlikle cevaplar aldık.Ayrıca dersler bittikten sonrada Perfect Mind ekibi her zaman yanımızda oldular. ICF onaylı koçluk almak isteyen herkese Perfect Mind Coach Academy’i öneririm.

Sinem Şentürk – Haziran 2018

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/g-ldal-berker.jpg

Pek çoğumuz hayatımızda değişim dönüşüm isteriz, bir şeylerin değişmesi için kendi bildiğimiz alışkanlıklarımız doğrultusunda uğraşırız; bunun için sihirli bir değnek yoktur, profesyonel bir dokunuş da yeterli olabilir, değişim dönüşüm için… Bu mesleği seçen kişi önce kendine sonra da başkalarına koç olabilmenin farkındalığında olmalıdır.
Perfect Mind Coach Academy’de ilk düşünce yapıma hitap eden durum, nasıl değişim yaratabileceğim sorgusunu kendimde yaratmak oldu. “Neden?” alışkanlığım azalmaya başladı ilk haftalarda.  “Neden” sorgulamasını yapmazsak, “Nasıl” sorusuyla değişim sonrası dönüşüm yaratabiliriz yaşamımızda. Ve tabi ki başka insanların yaşamında…
Belki de var olan yeteneklerimizi henüz keşfetmemişizdir ya da yaşamımızda geliştirebileceğimiz hangi yönlerimiz vardır. Yaşamda kapalı olan kapılarımız başka nasıl açılabilir ki?
Perfect Mind Coach Academy’de hedef belirlemede de bir disiplin olduğunu gördüm. Başka insanların da hedeflerine, disiplinli bir yol alışla ulaşabilmelerine Koçlukla destek olabileceğime inanıyorum. Önceden üzerinde durmadığım potansiyellerimin üzerinde durmaya başladım. Bu da nasıl daha da geliştirebilirim diye beni düşündürmeye başladı. Ders Video kayıtlarımızı izlediğimde bir sonraki adımlarımda nasıl daha güçlü sorular sorabilirim düşüncesi yarattı bende.
​Dinlemenin önemini biliyor ama uygulayamıyordum, nasıl daha iyi dinleyebilirim diye düşünmeme vesile oldu Kamil Murat Özlen.
Başka insanların yaşamlarında farkındalıklarına katkıda bulunmak düşüncesi bende heyecan yaratıyor ve bu heyecanı hep yaşamak istiyorum. Yoğun bilgi birikimini bizlere fazlasıyla sunuşu, motive edişindeki pozitif yaklaşımlarından dolayı Sayın Kamil Murat Özlen’ e teşekkür ediyorum.

Güldal BERKER – Ekim 2017
https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/img-0412-2.jpeg

Sevgili Murat Hocam ve Perfect Mind Coach Academy ekibi,
Öncelikle şunu belirtmek isterim, bu mesleği yapsın veya yapmasın, bence her bireyin alması gereken bir eğitim Yaşam Koçluğu Eğitimi. Özellikle 16 Eylül 2017 tarihinde, ilk eğitim gününe geldiğim, sizinle ve diğer yaşam koçu adayı arkadaşlarımla tanıştığım gün benim “farkındalık sürecimin” yeni bir başlangıcı oldu. O gün bize demiştiniz ki, ‘Bu sabah itibari ile birer yaşam Koçusunuz. Günlük hayatınızı da buna göre yaşayın. O verdiğiniz ufacık motivasyon bile tüm eğitim sürecini kendime güvenerek tamamlamama yetti. Daha önce gerek kulaktan duyma bilgiler, gerekse kitaplardan okuyarak kendimce edindiğim ‘kişisel gelişim’le ilgili düşüncelerim, bir anda yep yeni bir boyut kazandı. Bire bir eğitimin ne kadar gerekli olduğunu bizzat deneyimleyerek öğrendim. Sadece Koçluk mesleğini değil önce kendimi tanımayı öğrendim. Kendimi tanımanın da kendime doğru sorular sorarak, cevaplardan kaçmamak olduğunu öğrendim. İnsanları nasıl dinlemem gerektiğini öğrendim. Tabii ki bunun gibi  günlük hayatta işime yarayacak, her şeyi daha da kolaylaştıracak, bir çok pratik bilgiler ve baş etme yeteneği… Ben hayatımı koçluk öncesi ve sonrası diye ikiye ayırıyorum. Bu dünyaya geldik, doğduk, yaşayıp öleceğiz hepimiz. Pekala,  bunun bir amacı olmalı. Her birimizin ayrı hedef ve yaşam amaçları olduğu gibi, bence en büyük ortak paylaşımımız, farkındalığımız…
Yaşınız kaç olursa olsun kendi eğitiminiz için hiç bir zaman geç değil; Perfect Mind Coach Academy’ye çok teşekkür ediyorum ve bu güzel eğitimlerin devamını diliyorum.

​Seniha KANATLI – EKİM 2017

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/hande-g-l-ah-bozkurt.jpg

Öncelikle profesyonel Yaşam Koçu Eğitmenim sevgili Murat Kamil Özlen’ e teşekkür ederim. Bu eğitimle bana kişisel menkıbemi bulmam için ışık oldu ve kendimi tanımak için çıktığım bu yolda güçlü sorularla hayatıma farkındalık kazandırdı. Eğitim sürecinde ki en özel deneyimim şimdiye kadar kendime çok haksızlık etmiş olmamı fark etmemdi. Fakat bu durumu ve beni aşağı çeken bunun gibi birçok olumsuz duyguları dönüştürmek için artık elimde sihirli bir değnek var :). Bu da Yaşam Koçluğu Eğitimin de ki deneyimlerim…

Av.Hande Gülşah BOZKURT – Ekim 2017

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/1473788810.png

Herkesin hayatında dönüm noktaları vardır. Bu dönüm noktaları kimi zaman başarı hikayelerini, kimi zaman da keşkeleri beraberinde getirir. Koçluk eğitimi için yapmış olduğum seçimim, başarı hikayelerimin başlangıcı olan bir dönüm noktası oldu.
Koçluk, benim için kendi bilinmezlerimi keşfettiğim, bildiğim ama görmezden geldiklerimle yüzleştiğim, hayatımı yeniden düzgün bir rotada kolayca oluşturduğum, başkalarının hayatına dokunabildiğim, onları dönüştürebildiğim bir anahtar oldu… Değişim önce farkındalıklarımla bende başladı, hayatımın iplerini elimde tuttuğum bir zamandayım artık. Şimdi yeni ve güzel hayatımın keyfine varıyorum.

Benim için” en hayırlısı olması niyetiyle” attığım adım karşısında hayatıma giren Perfect Mind Coach Academy; eğitim kalitesi, ICF ve AC onaylı çift diploma sunması, dersleri oldukça keyifli hale getiren interaktif eğitim sistemi, teoriden ziyade seanslarla zengin ders içeriği, derslerden sonra süren desteklerle ve kurs yerinin şıklığı ile beklentilerimi oldukça karşıladı. Çok doğru bir yerde eğitim aldığımı düşünüyorum.

Eğitimimde ve kişisel gelişimimde çok özel bir yere sahip olan sevgili Koçum Kamil Murat ÖZLEN’in bilgileri ve mentorluğu dönüşüm ve dönüştürme sürecimin çok sağlam adımlarla olmasını sağladı. Sağladığı motivasyon ve Koçluk mesleği için aktardığı ince detaylar işimi oldukça kolaylaştırdı.

Perfect Mind Coach Akademi’ye ve dersler sırasında gelişimime katkı sağlayan diğer Koç arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler… Hayatımdaki varlığınız tesadüf değil…

Sevgiyle,

Pınar TAŞCIOĞLU – Ağustos 2016

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/y-ld-r-m-s-zylemez-2_1.jpg

Bundan önce birçok kişisel gelişim kursuna katıldım. Aldığım her eğitim benim için büyük bir tecrübeye dönüşüyordu. Bu tecrübeleri hep kendim için kullanmıştım. Hayatımı yeniden inşa edebildiğim öğreti ve metotlar hep benim için var olmuştu. İçimde bir eksiklik vardı. Kendim için öğrendiklerimi başkalarına uygulamada hep çekiniyor ve faydalı olacağını bildiğim halde hiç kimseye uygulamaya cesaret edemiyordum.
Beyaz eşya sektörünün en eski yayın organı olan Dağıtım Kanalı dergisinin sahibi, editörü ve sektör uzmanıyım. Dergim aracılığıyla, perakendecilerle hep iç içe oldum. Yılların tecrübesini ve öğrendiğim metotları tıpkı bir tırtılın kelebeğe dönüşmesi gibi sektörüme uygulayarak perakendecileri de esnaflıktan, modern perakendeciliğe dönüştürmek en büyük arzum. Bu amacımı gerçekleştirmek için almış olduğum tüm eğitimlerin üzerinde bir eğitim almam gerektiğini düşündüm ve bir tesadüf sonucu Perfect Mind Coach Academy’den Pelin Narin Tekinsoy ve Murat Özlen hocalarla tanıştım. Arka arkaya hem yaşam koçluğu hem de kurumsal koçluk eğitimleri alarak hayatımda eksik kalan bu tarafımı tamamlamış oldum. Dinlemeyi ve soru sormayı çok daha iyi öğrendiğim bu eğitimler sonunda şimdi hiç çekinmeden öğrendiklerimi uygulayabiliyor, Koçluk ihtiyacı duyan dostlarıma ve müşterilerime faydalı olabiliyorum. Tüm eğitimler boyunca hocalarımın göstermiş olduğu naif ve gayretli öğretme çabaları, bitmek tükenmeyen bilmeyen enerjileri, beni onlara en çok bağlayan yönleri oldu.
Teşekkürler Pelin ve Murat hocam, teşekkürler sınıf arkadaşlarım.

Yıldırım SÖYLEMEZ – ​Eylül 2016

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/9687722.jpg

Perfect Mind Coach Academy tarafından verilen İleri Düzey Koçluk Eğitimine Ocak 2016’da katıldım. 3 haftalık yoğun bir programdan çok değerli bilgilerle çıktığımı düşünüyorum. Hem iş hem özel hayatımda kullanabileceğim birçok yöntem öğrendim.
Şimdi sıra bunları alışkanlık haline getirmekte.
Yoğun ve zengin içeriği, teorik bilginin pratikle pekiştirilmesi, ve harika eğitmenlerimiz  Pelin Narin Tekinsoy ve Murat Özlen bu eğitimi benzersiz kılıyor. Koçluğu meslek olarak
yapmayı düşünen ya da sadece kendini geliştirmek, kendine ve çevresindekilere daha faydalı bir hale gelmek isteyen herkese öneririm.

Yasemin SÜMER Coach
​İstanbul-Türkiye

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/8922437.jpg

Koçluk süreciyle ilgili en önemli deneyimim, her şeyden önce sadece kendim için ne istediğim sorusunun tam anlamıyla netleşmesi oldu .  Şu andan itibaren gerçekten  kendim için ne istiyorsam ,ne yapmak istiyorsam , hayatımı nasıl şekillendirmek istiyorsam bunu bir şekilde başarabileceğimi biliyorum .
İşin bana enteresan gelen tarafı koçluk sürecinde yaşam alanlarıma baktığımda  şu ana kadar kendim için   hayatımda olmasını istediğim çoğu şeyi bir şekilde  tahminimden de fazla zaman harcamadan gerçekleştirmişim .
Bu süreçte hayatımda hiç bir şeyin tesadüf olmadığının farkına vardım .Bu durumun farkına varmak beni gelecekle ilgili bayağı heyecanlandırıyor .
Kişinin yeter ki gerçekten bir yaşam amacı ve ulaşmak istediği bir hedefi olsun ….
Öncelikle değerli bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşan sadece eğitim değil kendimizi de keşfetmemizi sağlayan  sevgili Pelin ve Murat’a ve bu eğitim sayesinde yollarımızın kesiştiği kurs arkadaşlarıma teşekkür ederim .

Sevgiler
Pelin HAYMANA – Yaşam Koçu
Mayıs 2016

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/9318527.jpg

​Yaşam Koçluğu maceram benim bitmek bilmeyen öğrenme hevesimle başladı. Biraz araştırma yaparak butik ama profesyonelce ve aynı zamanda sevgiyle ve adanmışlıkla bu işi yapan Perfect Mind Coach Academy ile tanıştım. Merhametli ve sakin yapım bu iş için uygun olduğumu gösteriyordu. Önce kendi hayatıma ardından başka insanların hayatına dokunurken mucizeler yaratabildiğimi deneyimledim. Yakın ve uzak kişilerden teyit ve güzel geribildirimler aldım.
Dinlemenin ve soru sormanın gücünü gördüm, eskiye göre daha tahammüllü ve daha net biri olduğum söylendi. Kendimi özgüvenli,cesaretli,duyarlı ve DEĞERLİ hissettim.
Sevgili Pelin ve Murat  hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi sunar bu yolculukta bana eşlik eden arkadaşlarımı sevgiyle kucaklarım.

Hanzade SİCİMOĞLU – Yaşam Koçu
Mayıs 2016

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/2069359.png

Modern hayatın boğuntusu içerisinde çırpınıp dururken bir hayal görünüverdi ufukta ışıldayarak.
Hani ilk görüşte anlar ya insan mutlu olup, olamayacağını, severek yapabileceğini, ruhuna ve bedenine renk katacak emeği ve çabayı. İşte koçluk maceramın başlangıcına ait ilk yol izlenimlerimdi bunlar,  benim için mucizevi olan.
Hele bir de hem sevdiğin işi yapmak üzere bir yola gireceksin, hem de o iş sana büyük keyif ve zenginlikler katacaktı, Çok büyük bir şans kapısıydı aralanıp bana gülümseyen. Ancak o kapının ardında ki, kılavuzun ve arkadaşların kim olacak? Bunları ne kadar seçme hakkına sahibiz? Bütün bu belirsiz ve kaygı verici süreçlerden sonra gördüğüm ve yaşadıklarım hayatımın geri kalanında yol rehberi olacak harika ve derin tecrübelerdi.
Hani bir söz vardır ya; “O kadar zamanımız yok Kitaplarını ve üstatlarını seç” diye. İşte ben bu yolun yolcusu olarak, Hocalarım olan üstatlarımı seçtim, işim olacak olan Koçluğu kendime kılavuz edindim, ve önce kendimi, sonra insanı ve yaşamın varlığın anlamını aramaya  yani sevgiyi bulmaya koyuldum…
Kendimi ve anlamı aramaya uyandıran farkındalık yarattıran hocalarım ve yol arkadaşlarıma selam olsun… iyi ki sizleri tanıdım, iyi ki kaderim oldunuz… dostça sıkıyorum ellerinizi… Yarınlar bizim olacak ve güzel olacak bunu biliyorum…

Ayça Marangoz Coşar
Yaşam Koçu

Mayıs 2016

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/didem-t-narl-o-luresim_1.jpeg

Perfect Mind Coach Academy ‘den eğitim almadan önce koçluk formasyonunun, sosyal hayatımda bu kadar yüksek ​oranda farkındalık artıracağına ve daha önemlisi de mesleğim olan Perakende Danışmanlığı işimle de çok hızlıca entegre olabileceğini düşünmüyordum.
Eğitimi almamın iki amacından biri, ICF ve AC Sertifikasını elimde bulundurmak diğeri ise bildiğimi düşündüğüm metotları tazeleyip , güncellemekten ibaretti. Fakat ,durum hiç de böyle olmadı .
​Programın her saati dolu dolu bilgi  ve bol egzersiz ile doluydu. Harika saatler ve eşi görülmemiş tecrübeler edindim.
Koçlarımızdan ve Perfect Mind ‘ın kurucularından çok değerli , Pelin Narin Tekinsoy ve Murat Özlen ‘in içten ,tüm detayları ile işin püf noktalarına kadar samimiyetle aktarıyor olmalarından dolayı kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum.
Hayatında tıkanıklık yaşayanların ,hedeflerini eyleme dönüştüremeyenlerin , hayat /kariyer yol haritasını netleştiremeyen,Kurumsal Koçluk ve Bireysel Koçluk konusunda kendilerini geliştirmek isteyen herkesin bu program için Perfect Mind Coach Academy İle yollarının kesişmesi dileğiyle .
Sevgiler.

Didem TINARLIOĞLU – COACH
​İstanbul – Türkiye

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/tuna-y-ney_2.jpg

Perfect Mind Coach Academy (PMCA) tarafından verilen İleri Düzey Koçluk Eğitimine (Advanced Coaching) Kasım 2015 yılında katıldım.
Eğitimi veren Türkiye’nin ilk ve tek Para Koçu Pelin Narin Tekinsoy ve Kamil Murat Özlen ile 3 hafta devam eden eğitim süreci, eğitmenlerin ilgisi, deneyim ve bilgi paylaşımı ile kursun değerini arttırırken, içeriğini de zenginleştirdi.
Ayrıca eğitimin çift onaylı (AC ve ICF) olması bu kursa yurtdışından katılmama vesile oldu. Her ne kadar da Türkiye’de geçerli olan bir eğitimde olsa, yurtdışında denkliği olduğu için orada kullanmama olanak sağladı. Eğitimin sadece teorik değil, pratik uygulama çokluğu ve interaktif olması konuları daha iyi anlamamıza yardımcı oldu. Pelin ve Murat’ın kendi deneyimlerini bize aktarmaları, motive edici ve yapıcı geribildirimler de bulunmaları, eğitimi bir o kadar değerli kıldı.
Koçluk mesleğini merak edenler, hayatında iş olarak yapmaya karar verenler ve bu konudaki kişisel gelişim, eğitim ve deneyimini arttırmak isteyenler için; verecekleri paranın çok ama çok üstünde çift onaylı bir sertifika almış olacaklar.
Bu eğitimi almış olmaktan ve sizlerle bu deneyimi kısa da olsa paylaşmaktan mutluyum. Emeklerime değdi.

​Tuna YÖNEY Coach
İngiltere – Londra

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/1456613550-1.png

Her insanın hayatta kendisiyle  yüzleşme ve yüzleşince kendisi ile tanışma vaktinin olduğu dönemler vardır. Bu dönemler bir bütün olarak koşulsuz sevgi ile sizi seven, ellerinizden tutan insanlarla mümkündür. Perfect Mind Coach Academy kurucuları ve eğitmenlerim olan sevgili Pelin Narin Tekinsoy ve sevgili Kamil Murat Özlen benim hayatımdaki önemli insanlardan oldu. Sizi sizinle buluşturan ve kendinizin dahi bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenizi sağlayan, bilgileri ve enerjileri ile yardımcı olan insanlar vazgeçilmeziniz olurlar, bende olduğu gibi. Sevgili Pelin ve Murat’ın verdikleri eğitimin kalitesini dile getirmek mümkün değil çünkü kalite asla tesadüf değildir aslında hiçbir şey tesadüf değildir. Bu yazıyı okuyan !Bu da senin için  tesadüf değildir…
Hangi sorunun cevabına yönelerek bu yazıyı okuyorsan bil ki cevabı bu yazıdadır. Aldığım İleri Düzey Koçluk Eğitiminin ( Advanced Coaching Training) bana en büyük öğretisi kimdin, şimdi kimsin ve kim oluyorsun?.
Önce kendi hayatınıza yön vermeyi A noktasından B noktasına nasıl, ne şekilde, hangi yöntemlerle gidileceğini öğreniyorsunuz ancak bu eğitimin bende fazla içselleşmesi ve öğretisinin çok olması da gönülden hizmet verenlerin gönlünüze ve hayatınıza dokunabilmeleriydi. Sevgili Pelin ve Murat gibi, her iki eğitmenim ve aynı eğitimi beraber aldığım sevgili koç arkadaşlarıma emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler, daima sevgiler. 

” EVET HER ŞEY MÜMKÜN”

Rabia GÜZEL -Nefes Terapisti, Coach
İstanbul-TÜRKİYE
 

https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/03/847065.jpg

Bu satırları okuyorsan, evrende senin için rezerve edilmiş, o koltuğa oturmanın zamanının geldiğini ve yine aynı evrende, dokunacağın hayatların, büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla seni beklediğini bilmenin zamanı gelmiş demektir.
Beni Perfect Mind Coach Academy’e getiren de, o hayatların bana gönderdiği enerji dalgaları oldu. Pelin ve Murat engin deneyim ve zengin alt yapılarıyla, içimde saklanan gizli gücü, yapmak isteyip de ertelediklerimi fark edip, harekete geçmem için, içimdeki tuşa sevgi, ilgi ve bilgiyle dokunan çok değerli iki profesyonel koç ve eğitmen ! Akademi süresince, sahip oldukları bilgi, beceri ve deneyimlerini bizden esirgemeyerek, her birimizi ayrı ayrı, dokunacağımız hayatlar için yetiştirdiler.
Bu eğitime başladığım ilk gün, kendimi tanıtmak için yaptığım konuşmayı hiç unutmayacağım.
Kısaca kendimden söz ettikten sonra; uzun yıllardır insanlara koçluk yaptığımı ve bunu eğitimle destekleyip, bir meslek haline getirmek istediğimden söz etmiştim. Şimdi o konuşmayı buraya tekrar yazarken bile, mahçubiyetimi satırlarımın ele verdiğinin farkındayım. Benim “Koçluk” zannetiğimle,gerçekte “Koçluk disiplininin“, birbirinden ne kadar uzak olduğunu anlamak, en büyük farkındalıklarımdan biri oldu.
Konuşmadan önce düşünmeyi değil, dinlemeyi öğrendim. Anlatmaktan çok, soru sormayı, suçlamadan önce gerçeği görmeyi… Hayatta herşeyin mümkün olabileceğini, öğrenmenin yaşının olmadığını, herkesin ayrı ayrı, çok özel olduğunu deneyimleyerek öğrendim. Bana kazandırdıkları farkındalıklar, alet çantama koydukları değerli bilgiler, eğitim süresi ve sonunda da destek ve ilgilerini benle ve çok değerli arkadaşlarımla paylaşarak çoğalmamızı sağlayan, başta sevgili Pelin Narin TEKİNSOY ve sevgili Kamil Murat Özlen hocalarımıza teşekkürler binlerce kere…
Bir önceki mezunlardan, bize destek olup kıymetli zamanlarından feragat ederek, eğitim süresince bizi yalnız bırakmayan; Rabia, Didem ve Nesligül’ e teşekkürler binlerce kere…
Sağ baştan başlayıp sayacağım, değerli kurs arkadaşlarım; Meral, Pelin, Bilge, Aslı Ece, Yıldırım, Yasemin, Aslıhan ve Damla’ ya teşekkürler binlerce kere…
Harika içecek ve kurabiyeleriyle masamızı donatıp, içimizi ısıtan, sevgili Ersin’e teşekkürler binlerce kere…
Ve… Perfect Mind Coach Academy ailesine teşekkürler binlerce kere…
Herkesin bir koçu olmalı, sen kimin koçu olacaksın?
Sevgilerimle.

Sidar KILIÇGEDİK Coach
​İstanbul-Türkiye

MEZUNLARIMIZ

Mesaj Gönder
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?