HomeICF UNVAN MENTORLUĞU

KAMİL MURAT ÖZLEN, MCC Akademi Lideri
https://mlajklmgewtm.i.optimole.com/cb:Sj5r~b59e/w:auto/h:auto/q:mauto/f:avif/https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/10/Color-logo-no-background-e1633422439663.png
https://mlajklmgewtm.i.optimole.com/cb:Sj5r~b59e/w:auto/h:auto/q:mauto/f:avif/https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/10/ICF_-Master-Certified-Coach_MCC-Perfect-Mind-Coach-Academy.jpg

"Profesyonel bir mentor size mesleğiniz dışında da profesyonel görüler kazandırandır. Ustalığa giden yol kendini aşarak bulunur."

Kamil Murat Özlen, MCC

ICF UNVANLI KOÇLUK SÜRECİNDE MENTOR İLE SINIF veya ÖZEL ÇALIŞMA KOŞULLARI

TARİHLER VE SAATLER

SINIF: 22 Ocak 2022 Saat 09.30-17.00 ICF MCC Mentor Eşliğinde Dersler

Veya

ÖZEL: MCC Unvanlı ICF Kayıtlı Mentor ile Tarihleri Kararlaştıracağınız 3 Saat Birebir Seanslar

*Program ICF tarafından ACSTH program mezunu Koçlar için belirlenmiş saatlere göre hazırlanmıştır.
** Covid döneminin yaratmış olduğu olumsuz koşullar sebebiyle ICF ACC unvan saatleri olarak istenen saat sürelerini revize etmiştir.
https://www.icfturkey.org/unvanlama-nedir/acc/


Kimler Kayıt Olabilir?

Bu program, 

 1. Perfect Mind Coach Academy 80 saatlik ACSTH Koçluk programımızdan mezun olanlar.(Bu ICF Coach Mentor programına katılmadan önce Yaşam Koçu Eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekir.)
 2. ACC veya PCC sertifikalarını ICF Onayı ile almaya hak kazanmak isteyen, başka bir ICF Onaylı Eğitim Kurumundan Mezun ICF sertifikalı Koçlar.

ICF UNVAN PROGRAMI HAKKINDA

https://mlajklmgewtm.i.optimole.com/cb:Sj5r~b59e/w:auto/h:auto/q:mauto/f:avif/https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/09/ACC-1-e1631988802232.png
Professional Certified Coach PCC
https://mlajklmgewtm.i.optimole.com/cb:Sj5r~b59e/w:auto/h:auto/q:mauto/f:avif/https://www.perfectmindcoachacademy.com/wp-content/uploads/2021/09/master-certified-coach-mcc-e1631988689635.png

ICF ACC ve PCC ya da MCC düzeyinde Mentor Koçluk gereksiniminizi karşılayan ICF Mentor Koçluk Hizmetini sunuyoruz.

ICF mentorluk programımız 2 gün farklı tarihlerde (9:30 – 17:00) sınıf programını ve MCC Unvanlı Mentor ile 3 adet 1′ er saatlik özel oturumdan oluşmaktadır. Tüm grup seansları, Perfect Mind Coach Academy’ de MCC unvanlı Koç ICF kayıtlı Mentor Kamil Murat Özlen, MCC tarafından sunulur. Özel seanslarınız ( 3 adet) bire bir yapılacaktır. ICF yönergelerine göre minimum tamamlanma süresi 3 aydır.

ICF Mentor Koçluk Programı Nasıl Çalışır:

Perfect Mind Coach Academy veya başka bir ICF sertifikası vermeye yetkili eğitim merkezinden Yaşam Koçu Sertifikanızı kazandıktan sonra ICF Mentorluk Programımıza kayıt olabilirsiniz.
Kaydolduktan sonra canlı ICF Mentorluk Sınıflarımıza katılmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz sıklıkta katılabileceğiniz sınıfları belirli periyotlarda sunuyoruz. Üç kez görüşeceğiniz özel ICF mentor koçunuz ile çalışmadan önce en az 2 gün düzenlenen farklı oturuma canlı olarak katılmanız gerekmektedir.
Bu ICF Mentorluk programı, Skype’ta veya bir Zoom sınıfında (gerçek zamanlı olarak ses ve video yoluyla) sunularak herkese ulaşım sağlanması kolaylaştırılacaktır. Her dersten sonra, ICF Mentor Koçunuz ev ödevleri verebilir. Ayrıca, (Peer Coaching) karşılıklı koçluk programımız aracılığıyla karşılıklı koçluk saatleri kazanabileceksiniz.

Seanslarınız Neleri Kapsıyor?

Müfredat, ICF yaşam koçluğu temel yetkinliklerine odaklanmıştır. ICF Mentor Koçunuz, her öğrenme seansını ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirecek ve şunları içerecektir:

 • ICF temel yetkinlik ilkeleri ve uygulamaları 
 • Tartışma ve uygulama için yaşam koçluğu vaka senaryoları
 • Öğrencilerle sınıfta yaşam koçluğunun gösterilmesi
 • Koçluk süreci ve sonuçları hakkında yorum ve sınıf tartışması
 • Koçluk yeterliliğinin öz değerlendirmesi ve bir MCC Mentorundan ve diğer öğrencilerden gelen geri bildirim.
 • ACC kimlik bilgisi için gerekli olan ICF Koç Bilgi Değerlendirmesine hazırlık.
 • İyileştirme ve mükemmellik alanları arayan koçluk gösterilerinizin gözden geçirilmesi.​

Tüm ACC veya PCC mentorluk grubunun ve bireysel programın tamamlanmasının ardından:

ICF mentor Koç programınız için herhangi bir tamamlama programı veya sona ermesi yoktur. Programınızın izin verdiği ölçüde istediğiniz zaman başlayabilir ve bitirebilirsiniz.
Mentor programınız tamamlandığında ve diğer ICF kimlik bilgisi gereksinimlerini karşıladığınızda, ACC veya PCC kimlik bilgileriniz için ICF aracılığıyla başvurmaya hazır olacaksınız.

Kimler kayıt olabilir?

Bu program,

 1. Perfect Mind Coach Academy 80 saatlik ACSTH Koçluk programımızdan mezun olanlar.
  (Bu ICF Coach Mentor programına katılmadan önce Yaşam Koçu Eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekir.)
 2. ACC, PCC ICF Unvan akreditasyonu almaya hak kazanmak isteyen, başka bir ICF Onaylı Eğitim Kurumundan Mezun ICF sertifikalı Koçlar.
 3. ICF PCC unvanına sahip gerekli koşulları tamamlamış MCC unvanına geçmek isteyen Koçlar.

​​​MCC Başvuru adayları için bire bir özel çalışma yapılmaktadır.

Kurs ücreti: Bu program 6.500 TL + KDV veya her biri 1.300 TL tutarında 5 aylık ödemedir.

Kurs harici 10 seans / 10 saat bire bir çalışma ücretleri farklıdır. Lütfen bilgi alınız.

ICF Mentor Koçluk Sık Sorulan Sorular:

ICF Mentor Koçluğu nedir?

ICF mentor koçluğu, bir yaşam koçunun sertifikalı bir ICF Mentor Koçu tarafından yönlendirildiği zamandır. Mentinin koçluk etkinliğini artırmak için ICF’nin temel yetkinliklerine ve koçluk gösteriminin gözden geçirilmesine odaklanır.

ICF Mentor Koçluğuna kimlerin ihtiyacı var?

ICF Koçluk Unvanına başvurmak için 10 saatlik ICF Koç Mentorluğu almış olmanız gerekir. Hangi yeterlilik seviyesine başvurduğunuza bağlı olarak, ICF Koç Mentorluğunuzu bu yeterliliğe sahip bir Koçtan alırsınız. ACC’ niz için başvuruyorsanız, ICF Mentor Koçluğunuzu bir ACC, PCC veya MCC koçundan alabilirsiniz. PCC’ niz için başvuruyorsanız, ICF Mentorluğunuzu bir PCC veya MCC koçundan almanız gerekir. MCC’ niz için başvuruyorsanız, bir MCC koçu tarafından yönlendirilmeniz gerekir.

ICF Mentor Koçluğunu kimler sunabilir?

ICF Mentor Koçluğu yalnızca sertifikalı bir ICF MCC veya PCC koçu veya en az bir yenileme döngüsünden (3 yıl) geçmiş bir ICF ACC Koçu tarafından sağlanabilir.

ICF Mentor Coaching’i ne zaman alabilirim?

ICF gerekliliklerine göre, ICF Mentor Koçluğunuzu ancak Yaşam Koçu Eğitiminizi tamamladıktan sonra alabilirsiniz.

ICF Mentor Koçluğunun tamamlanması ne kadar sürer?

ICF gerekliliklerine göre, 10 saatlik ICF Koç Mentorluğunuz en az 3 aylık bir sürenin üzerinde olmalıdır.

ICF Mentor Koçluğunun kapsamı nedir?

Tipik bir ICF Mentor Koçluğu oturumları, ICF Temel Yetkinliklerini ve koçluk seanslarının gözden geçirilmesini kapsar. Bunların her ikisi de, ICF koçluk seansınızın ve koçluk bilgi değerlendirmenizin başarıyla tamamlanması için gereklidir.

Mesaj Gönder
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?